Çarşamba, Eylül 19, 2018
Home > Seyahat - Gezi > Ucuza Seyahat Etmenin Yolları – 2.Bölüm

Ucuza Seyahat Etmenin Yolları – 2.Bölüm

Ucuza Seyahat Etmenin yolları

Sevgili Gezenti Gezgin takipçileri, seyahat severler, Ucuza Seyahat Etmenin Yolları hakkındaki yazımın ikinci kısmını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Özel bir firmada çalışan biri olarak her fırsatta bir şeyler yazmaya çalışıyorum ama son zamanlarda yaşadığım yoğunluk yüzünden Ucuza Seyahat Etmenin Yolları – 2.Bölüm yazımı ancak hazırlayıp paylaşabilmekteyim.

Ucuza Seyahat Etmenin Yolları

# Mil veya Seyahat Puanı Biriktirin

Artık marketlerden kahve firmalarına, kahve firmalarından bankalara kadar hemen hemen her ticari kuruluş, pazarlama yöntemi olarak kendilerinden yapacağınız her alışverişe, hediye puan vermekte olup, biriken bu hediye puanlarınız ile indirimli veya ücretsiz alışveriş yapmanız mümkün olabiliyor.

Tabi ki bu yöntemi seyahatlerinizde de değerlendirebilirsiniz. İsterseniz uçak, isterseniz otobüs yolculuğu yapın ama tercih ettiğiniz ulaşım firmaları alacağınız her seyahat biletine mil veya seyahat puanı veren bir firma olsun. Yapacağınız her seyahat için alacağınız her bilete mil ya da seyahat puanlarınız birikecek olup ilerleyen zamanlarda gitmeyi istediğiniz yeni yerlere ulaşmak için kullanabilirsiniz.

Düşünsenize, deniz aşırı bir ülkeye gitmek istediniz ve uçak bileti almak için hava yolu şirketine gidip biriktirdiğiniz mil puanları ile bedava bilet aldınız. Gerçekten önemli bir avantaj sağlayacaktır.

# Toplu Taşıma Araçları

Biriken Mil puanlarınız ile bedava uçak biletinizi aldınız ama hava alanına ulaşmak gibi zor bir aşama daha var. Çünkü hava alanları şehir merkezine uzak mesafelerde oldukları için taksi veya transfer yöntemlerini tercih edebiliyoruz. Ne yazık ki hava yolu şirketleri yolcu servisi hizmeti genel olarak vermemektedir.

Peki, hava alanlarına nasıl gideceksiniz? Belediye otobüsleri, hem çok ucuz hem de ulaşım açısından çok kolay olacaktır. Bir diğer alternatif ise uygun fiyatlara hizmet veren, hava alanlarına yolcuları taşıyan özel otobüsler olabilir. Tabi ki bu otobüsler, belediye otobüslerine göre birazcık daha maliyetli olabilir. Ancak Taksi ve Transfer yöntemlerine göre çok daha uygun maliyetli olacaktır. Ayrıca durak sayısı az olduğu için hava alanına çok daha hızlı ulaşabilirsiniz.

# Çadır Kampları

Konfor sizin için önemli değilse, zaten evdeyken beton duvarlar arasında yaşıyorum seyahate çıktığımda daha özgür olmak istiyorum diyorsanız, temiz hava alarak uyumak harika olur düşüncesindeyseniz boş verin diğer konaklama şekillerini. Çünkü çadır kampları tam size göre.

Çadırda konaklama ile beton duvarlar arasında yapılan konaklama arasında gerçekten fiyat farkı hissedilebilir bir orandadır. Konaklamayı da uygun ücretlere gerçekleştirdiğinize göre daha keyifli seyahat etmeye devam edebilirsiniz.

Ucuza Seyahat Etmenin Yolları – 1.Bölüm yazımın devamı olarak okumuş olduğunuz ikinci bölümün de faydalığı olacağı kanısındayım. Bu yöntemler ile daha uzun seyahat edebilir veya yapmak istediklerinize daha çok bütçe ayırma şansına sahip olabilirsiniz.

Bilgi paylaştıkça büyür, eğer yazımın faydalı olduğunu sizde düşünüyorsanız Sosyal Medya hesaplarınızda Gezenti Gezgin hesaplarını ekleyerek paylaşırsanız çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir