Çarşamba, Eylül 19, 2018
Home > Seyahat - Gezi > Side Gezi Rehberi – Antalya’da Antik Bir Kent

Side Gezi Rehberi – Antalya’da Antik Bir Kent

Side Gezi Rehberi

Yaz geliyor ve tatil için gitmek isteyebileceğiniz yer hakkında kararsız kaldıysanız yada fikir almak isterseniz Antalya’da Bir Antik Kent Side ‘yi önerebilirim.

Parlak güneş, sıcak kum ve deniz; eminim ki beni heyecanlandırdığı gibi sizi de heyecanlandıracaktır. Hadi düşünelim, şimdi deniz kenarında şezlongta ayaklarını uzatmış mis gibi deniz kokusunu ciğerlerine derin derin çektiğinizi. Ne güzel olur değil mi?

Bazıları kış seyahati,bazıları yaz seyahati, bazıları da kültür seyahatini sever. Sizin tercihiniz nedir?
Eğer isterseniz Antalya Side’ye giderek hem yaz hem de kültür seyahati yapabilirsiniz. Emin olun ki keyifli olacaktır. Side de ne yapılır ? derseniz cevap çok kolay. Öncelikle tertemiz denizinde serinleyip keyif yapabilir, Roma İmparatorluğundan günümüze kadar gelen antik tarihi eserleri gezebilirsiniz.

Antalya da Antik Bir Kent Side

Side - Apollon Tapınağı
Side – Apollon Tapınağı

Meşhur Apollon Tapınağı sütunlarını ziyaret edebilir, Antik Tiyatroya giderek içinizde ki tarihçiyi ortaya çıkarabilirsiniz. Muhakkak Büyük Kapı’nın önünde öz çekim yapmayı da unutmayın çünkü şehre giriş vizesi olacaktır o kapı sizin için. :):)

Tarihi eserleri gezdiğim gün evlenecek olan bir kaç çift hayatlarının en güzel gününü sonusuza kadar saklamak için düğün fotoğraflarını antik tarihi eserler arasında çektirdiklerini gördüm. Keyifli…

Alışveriş yapmayı seviyorsanız veya nereden alışveriş yapmak isteyeceğiniz öğrenmek isterseniz Side Çarşısı ‘nı ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş yapmayı sevenler için çarşısı gerçekten çok renkli, kendiniz için sevdikleriniz için hediyelik eşya alabileceğiniz o kadar çok işletme var ki hangisine gideceğinizi şaşırabilirsiniz.

Tabi ki dünyanın her yerinden turist gelen bir bölge olarak daha çok Almanya’dan gelen ziyaretçiler olduğunu

Antalya - Side
Antalya – Side

gözlemleyebilirsiniz. Hatta dikkati çekecek kadar esnafın Türk ziyaretçileri özlediği çok belli oluyor ki gittiğiniz de hiç rahatsız etmeden muhabbet etmek istediklerini hissedebilirsiniz.

Tabi ki kalabilecek bir çok otel ve pansiyon alternatifleriniz var, ben ise Kleopatra Hotel‘de kaldım. Personel çok güler yüzlü olup denize yakınlığı ise paha biçilemez diyebilirim. Zaten kendine ait plajı olması ise ayrı bir keyifti diyebilirim. Sabah kahvaltılarını deniz kenarında çok güzel bir manzara eşleğinde zengin açık büfe sunumu ile yapabilirsiniz.

Antalya - Side
Antalya – Side

Side de akşam gezilecek yerler

Bölgede restoranlar biraz pahalı diyebiliriz ama yine alternatiflerin çok olduğunu unutmayınız. Ayrıca ek bir tavsiye isterseniz Star Restoran da steak menülerden yemenizi tavsiye ederim. Gece hayatını ise hareketli olduğunu ve fiyatların gerçekten normal olduğunu (İstanbul’a göre) söyleyebilirim.

Antalya Side Gezi Rehberi isimli yazım umarım keyifli bir konu olmuştur, ben yazarken oradaymışım gibi mutlu oldum.

Eğer gitmediyseniz muhakkak gitmenizi tavsiye ederim. Lütfen yorum yapmayı unutma.

Facebook Gezenti Gezgin sayfamızı beğenmek için tıklayınız.
Twitter Gezenti gezgin Sayfamızı takip etmek için tıklayınız.
Instagram Gezenti Gezgin Sayfamızı takip etmek için tıklayınız.

Bir sonraki Gezenti Gezgin paylaşımında görüşmek üzere. İyi Seyahatler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir