Çarşamba, Eylül 19, 2018
Home > Seyahat - Gezi > İstanbul’da Gezilecek Yerler – Maçka Demokrasi Parkı

İstanbul’da Gezilecek Yerler – Maçka Demokrasi Parkı

Maçka Demokrasi Parkı

İstanbul Şişli ilçesine bağlı Maçka Demokrasi Parkı, ziyaret edilmesi gereken önemli mekanlardan biridir.

Şehrin ortasında, temiz hava almak istediğimde, ilk tercih edeceğim yerlerden biridir Maçka Demokrasi Parkı. Bol bol yeşil alan olduğu gibi bir çok ağacın gölgesi altında dinlenip oksijene doyabileceğinizi söyleyebilirim.

Çocuklar için birçok oyun parkını içerdiği gibi spor yapmak isteyenler için de belediyenin parklara kurduğu spor aletleri de bulunmaktadır. Üstüne üstlük evcil hayvalarınız için de özel parkurların bulunduğu bir bölgesi bile var. Ayrıca Kafelerde de oturarak keyif yapabilirsiniz. Yürüyüş yapmak isterseniz uzun bir parkur sizi bekliyor.

Çocuk, Genç yada yaşlı hiç farketmez her yaş gurubundan insanla karılaşabileceğiniz renkli ve modern bir alanda çimlere uzanıp dinlenebilir, bir şeyler içerek atıştırabilirsiniz.

Maçka Demokrasi Parkı
Maçka Demokrasi Parkı

Maçka Demokrasi Parkına Nasıl Gidilir?

Ulaşım açısından problem yaşamayacağınız bir yerde konumlandırılmış olup en basit tarifi Beşiktaş Stadının hemen yanında olmasıdır. Anadolu yakasından gelirken mis gibi deniz havasını içinize çekerek vapur keyfi yapıp Avrupa yakasına geçebilir sonra Dolmabahçe Sarayı’na kadar küçük bir yürüş yaptıktan sonra ışıklardan Nişantaşı‘na doğru yukarı yöneldiğiniz de ulaşabilirsiniz.

Daha hızlı bir güzergah çizmek isterseniz Metro ile Ayrılık Çeşmesi’nde inip akabinde Marmaray ile Yenikapı’da indikten sonra tekrar Hacıosman metrosu ile ilerleyebilir ve Osmanbey istasyonunda indikten sonra, önce Nişantaşı’na daha sonra da Teşvikiye Caddesinden aşağı doğru yürürken hemen orada olduğunu göreceksiniz.

Avrupa yakasında oturanlar ise birçok seçenek ile Şişli’ye vardıktan sonra Osmanbey’den ilerleyerek Maçka Demokrasi Parkına ulaşabilir.

Alternatif Ulaşım Şekli için Moovit internet sitesinden destek alabilirsiniz.

Maçka Demokrasi Parkı
Maçka Demokrasi Parkı

Beyoğlu Evlendirme dairesinden Maçka Demokrasi Parkı‘na isterseniz teleferikle de gidebilirsiniz. Teleferik ile giderken karşılaşacağınız muhteşem manzaradan etkilenmemek mümkün değil.

İstanbul’da Gezilecek Yerler yazı dizisinin ilki olarak Maçka Demokrasi Parkı‘nı sizlere sundum. Umarım sizin içinde keyifli olmuştur.

Maçka Demokrasi Parkı

Ayrıca sizler için paylaşmamı istediğiniz bir yer var ise oraya en kısa sürede Gezenti Gezginlik yapar ve gözlemlerimi sizlere paylaşabilirim. Sadece yorum yapmanız yeterli 🙂

Eğer yazımı beğendiyseniz destek olmak için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız beni çok mutlu edersiniz.

Bir sonra ki yazıda tekrar görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir