Cumartesi, Ekim 20, 2018
Home > Seyahat - Gezi > InterRail Nedir? InterRail İle Seyahat

InterRail Nedir? InterRail İle Seyahat

Interrail

Tren ile yolculuk yapmak size heyecan veriyor ise sanırım InterRail Seyahat sizin için keyifli olabilir. Hem yolculuk masraflarınızı düşürebilir hem de çizeceğiniz rota ile bir çok ülkeyi belirleyeceğiniz tarih aralığında ziyaret edebilirsiniz.

# InterRail Nedir?

Avrupa Demiryolları işletmesi bünyesinde uygulanan, Avrupa da ki tüm trenleri kullanabilmeniz için seyahat kartı uygulaması diyebiliriz.Bazı güzergahlar için rezervasyon gerekirken bazı güzergahlar için direkt olarak trene binip boş koltuklara oturabiliyorsunuz.

Avrupa’nın 30 Ülkesinde geçerli olan seyahat biletleri “InterRail Global Pass” ve “InterRail Bir Ülke Pass” olmak üzere iki çeşittir.

# InterRail Global Pass

Toplamda 5 gün ile 30 gün arasında geçerli olan Avrupa’nın 30 ülkesini belirleyeceğiniz rota ile gezmenizi sağlayan, bilet türü; InterRail Global Pass ile bir çok Avrupa ülkesine özgürce gezenti gezginlik yapabilirsiniz. Böylelikle bir günde de bir kaç ülke gezebilir veya 2-3 günlük konaklamalar yapıp başka bir ülkeye de geçiş yapabilmektesiniz. Benim tercihim ise 2-3 günlük konaklama yapıp bir sonraki ülkeye geçiş yapmaktan yana olmaktadır.

10 günlük geçerlilik süresi içinde 5 günlük (Flexi) ve 22 günlük geçerlilik süresi içersinde 10 günlük (Flexi), ayrıca 15,22 ve 30 gün boyunca sürekli geçerli olan beş çeşidi mevcuttur.

# InterRail Bir Ülke Pass

Toplamda 3 gün ile 8 gün arasında, Avrupa da geçerli olan 30 ülkeden sadece biri içindeki tüm trenleri kullanarak o ülkenin bir çok şehrine seyahat etmenize olanak sağlayan bilet diyebiliriz. Eğer gezenti gezginlik yapmak istediğiniz yerleri sindire sindire gezip o ülkenin birçok şehrini görmek isterseniz ideal tercih “InterRail Bir Ülke Pass” seyahat bileti tam size göre diyebilirim.

Çünkü o ülke içinde istediğiniz rotayı uygun fiyatlar ile gezebilirsiniz.

# InterRail Pass Biletlerinin Geçerli Olduğu Ülkeler

Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Karadağ, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya Cumhuriyeti, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye ve Yunanistan.

Siz değerli gezenti gezginlerin, bu ülkeler arasında ki seyahat rotası nasıl olurdu? Diğer gezenti gezginlerle paylaşmak isterseniz yada rota belirlemekte kararsız kalan seyahat severlere fikir verebilmek için yorum alanında paylaşabilirsiniz.

# InterRail Pass Biletleri Nerelerden Alınır?

Seyahat Kartlarını TCDD‘nin uluslararası bilet satışı yapılan garlarından ve bazı özel seyahat acentalarından alabilirsiniz. Sadece bilet ücreti ve pasaportunuz ile gitmek yeterli olacaktır. Ancak unutulmaması gereken önemli noktalardan biri kesinlikle vize ve konaklama imkanını içermemektedir.

Geçeceğiniz ve Türk vatandaşlarına vize uygulayan tüm ülkelerden seyahat için vize alınmak zorundadır. Shengen vizesi ile tüm Shengen üyesi ülkeleri aynı vize ile gezebilirsiniz.

Umarım yazımız sizlere yardımcı olmuştur. Sosyal Medya hesaplarınız da da paylaşırsanız yakınlarınız da bu bilgilerden faydalanabilir.

Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmına eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Facebook Gezenti Gezgin sayfamızı beğenmek için tıklayınız.
Twitter Gezenti gezgin Sayfamızı takip etmek için tıklayınız.
Instagram Gezenti Gezgin Sayfamızı takip etmek için tıklayınız.

Bir sonraki Gezenti Gezgin paylaşımında görüşmek üzere. İyi Seyahatler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir