Cumartesi, Ekim 20, 2018
Home > Seyahat - Gezi > Bodrum Seyahati ve Bodrum’da Gezilecek Yerler

Bodrum Seyahati ve Bodrum’da Gezilecek Yerler

Muğla - Bodrum

“Nasıl Anlatsam Nerden Başlasam” diye söylüyorya MFÖ’nün şarkısında, bende Bodrum Seyahati adlı yazımı yazarken, aynı yerde takılıyorum.

Nasıl Anlatsam Nerden Başlasam !!!

Klasik olsun istemem ama Bodrum’u gördükten sonra aşık olmamak sanırım mümkün değil. Tatil için gidip de bir bu kadar doğal, huzurlu ve keyifli bir bölgeyi bulmak gerçekçi olalım kolay değil. Bodrum’a ilk defa geliyorum ve açıkçası kafamda birçok endişe vardı. Ekonomik olarak yetersiz kalma tedirginliği içindeydim. Tatil ve gezi için yeterli bütçem olmadığını düşünüyordum ancak endişelerim yersiz çıktı. Tabi ki fiyatlar beklenenden çok daha uygun demiyorum ama yemek, içmek için ödenen ücretler; İstanbul’daki fiyatlara eşdeğer diyebilirim. İstanbul’da yaşam çok uygun değil ancak yaşadığım yere göre ücretlerle karşılaşmak içimi rahatlatmadı da değil.

Bodrum – Gümüşlük

Bodrum’da bulunduğum süre boyunca merkezde konakladım. “Eskici Hostel Bodrum” uygun fiyatlı bir konaklama sunmakta olup sakin bir mekan diyebilirim. Hostel hizmeti verdiği için odalar ve alacağınız hizmet için beklentinizi yüksek tutmamanızı öneriyorum. Ancak güvenle kalabileceğiniz, Kumbahçe sahiline, Halikarnas limanına, Zeki Müren Müzesine ve merkez çarşısına çok yakın bir konumda oluğunu altını çizerek belirtmek istiyorum. Benim için temizlik önemli bir konudur, Eskici Hostel; oda temizliği açısından misafirlerine hizmet vermekte olup ne yazık ki resepsiyondaki görevlilere hatırlatmak durumda kalmak benim için üzücü oldu. Kahvaltı konusunda ise açık büfe gibi bir beklentiniz olmasın çünkü burası Hostel olup hazır bir menü ile kahvaltı etmektesiniz. Kahvaltı menüsünde bir tabağa sığacak kadar karpuz, beyaz peynir, keten tohumlu çökelek peyniri, birkaç parça salatalık, birkaç dilim domates, birkaç tane zeytin, haşlanmış yumurta ve çay/kahve. Yaz kahvaltısı için yeterli gibi görünsede doyuruculuk açısından yetersiz kaldı. Ancak çalışan personel güler yüzlü, yardım sever ve cana yakın kişiler olduğu da atlanmayacak bir konu. Uygun fiyatlı bir yer ve hostel olarak hizmet vermesine rağmen beklentilerinizi düşük tutarak kesinlikle konaklanabilecek iyi bir yer.

Bodrum’u gezmekle bitiremezsiniz, o kadar çok beldesi ve koyu var ki zamanınız yetmeyecektir. İlk günümü merkezde bulunan ve hostel’in anlaşmalı olduğu Eskici Bar’ın plajında herhangi bir şejlong ve giriş ücreti vermeden denize girerek geçirdim. Keyifliydi, alışveriş konusunda rahatsız etmeyen bir anlayışları var. Belki Hostel’in misafiri olmamız sebebiyle olabilir ama zorla birşeyler almamız konusunda hiç kimse rahatsız etmedi. Ayrıca fiyat listesine göz attığımda ise piyasaya göre makul ücretleri var diyebilirim. Eğer merkezde ki beach’lerde denize girmek istiyorsanız Eskici Beach’i tercih edebilirsiniz.

Bodrum’da bütçemin zorlanmamasının en önemli sebeplerinden bir diğeri ise Halk Plajlarına gitmekti. Çünkü herhangi bir giriş ücreti vermediğiniz gibi şezlong ücreti de ödemiyorsunuz. Üzülerek söylemeliyim ki beach clup’lara gidildiğinde ya giriş ücreti ödeniyor ya en az harcama tutarı isteniyor ya da herhangi bir limit olmadan harcama yapmanız isteniyor aksi taktirde şezlong için ücret talebinde bulunmaktalar. Bodrum belediyesine bizzat teşekkür ederim hem yerli halkı hem de ziyaretçilerine ücretsiz şezlong ve şemsiye hizmeti verdiği için. Sakın ücretsiz olduğu için insanı rahatsız edecek kişilerin geldiğini düşünmeyin, ben böyle bir şey ile kesinlikle karşılaşmadım, huzurlu bir şekilde denize girebildim. Ayrıca Bodrum belediyesinin yaptığı ve diğer il ve ilçe belediyelerinin de örnek alması gerektiğini düşündüğüm bir uygulama daha var. Fiziksel engeli olan ziyaretçileri için denize girişi kolaylaştıracak düzeneği kurmayı unutmamışlar.

Bodrum’un En Güzel Plaj ve Koyları

Bodrum cenneten bir köşe ve nerdeyse tüm koyları keyifle denize girip güneşlenebileceğiniz, keyif alabileceğiniz yerler.

Bir hafta boyunca bir çok plajında ve koyunda denize girdim. “Merkez – Kumbahçe Plajı, Gündoğan Plajı, Ortakent – Yahşi Plajı, Akyarlar – Fenerburnu Plajı, Karaada Koyu, Meteor Çukuru Koyu, Kızılkayalar Koyu, Akvaryum Koyu, Tavşan Burnu Koyu ve Torba Plajı” hepsi muhakkak görülesi gereken plaj ve koylar.

Bodrum – Akyarlar – Fener Burnu Plajı

Gitmiş olduğum Bodrum Plaj ve koyları arasında Ortakent – Yahşi Plajı, Gündoğan Plajı en sevdiğim, en beğendiğim plajlardı. Ayrıca tekne turu ile gittiğim koylardan Akvaryum koyuna bayıldığımı, hayranlıkla izlediğimi ve çok heyecanlanarak denizine girdiğimi ve asla unutamayacağım bir yer olduğunu söylemek isterim. Akvaryum koyunu tarif etmek gerekirse Miami sahillerinde denize giriyormuş gibi hissedebilirsiniz kendinizi çünkü renk ve plaj yapısı olarak farkı yok denecek kadar az. Tavşan Burnu Koyu’nda da denize girmek unutulamayacak kadar keyifliydi ve Akvaryum koyundaki kadar mutlu olabileceğiniz bir denize sahip.

Bodrum’un kesinlikle gezilmesi gerektiğini düşünüyor ve tavsiye ediyorum çünkü o kadar güzel koyları ve beldeleri var ki anlatmak gerçekten yetersiz kalacak. Görmeniz gerekiyor. Neden gidip tertemiz havasını içinize çekmiyorsunuz? neden güzellikleri görmüyorsunuz? Ben bugüne kadar neden Bodrum’a gelmediğimi düşünüp geç kaldığım için pişmanlık yaşamadım değil. Eğer sizde daha gitmediyseniz biran önce planlarınızı yapıp yola koyulmalısınız.

Umarım yazımız sizlere yardımcı olmuştur. Sosyal Medya hesaplarınızda da paylaşırsanız yakınlarınız da bu bilgilerden faydalanabilir.

Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmına eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Facebook Gezenti Gezgin sayfamızı beğenmek için tıklayınız.
Twitter Gezenti gezgin Sayfamızı takip etmek için tıklayınız.
Instagram Gezenti Gezgin Sayfamızı takip etmek için tıklayınız.
İletişime Geçmek için tıklayınız.

Bir sonraki Gezenti Gezgin paylaşımında görüşmek üzere. İyi Seyahatler…

2 thoughts on “Bodrum Seyahati ve Bodrum’da Gezilecek Yerler

  1. Merhaba,

    Sitenizi yakından takip ediyorum, yazılarınızın gerçekten çok iyi olduğu düşünüyorum. 🙂

    Sevgilerimle,
    Bir dost

    1. Sevgili İsmail, değerli yorumun ve desteğin için teşekkür ederim. Sevgilerle, İyi Gezmeler :):)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir